Previous Next
Na vlnách typologie DALIBOR TUREČEK Jako první svazek nově koncipované řady Studiorum salvicorum memoria vyšel ediční péčí Marcela Černého...
Ohlédnutí za Dnem s korpusem českého verše KLÁRA ZINDULKOVÁ Začátkem listopadu 2014 se v rámci Týdne vědy a techniky otevřely také dveře ÚČL AV ČR. Do těchto...
Nová monografie o Večerníčku — příběh se špatným koncem JANA SEGI LUKAVSKÁ Čím je pro Maďary Maci a pro Němce Sandmännchen, tím je pro Čechy Večerníček — panáček, který dětem už...

Asistentka vedení – odborná pracovnice PR

This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Ve dnech 7.–9. srpna bude v rámci AV probíhat upgrade systému Aleph na vyšší verzi. Po všechny tyto dny nebude dostupný online katalog a ani nebude možno vyřizovat či prodlužovat objednávky. Ze stejného důvodu pak bude knihovna  7. 8. uzavřena. 

V sobotu 18. července 2015 od 18.00 proběhne ve Slavětíně (u Chotěboře, kraj Vysočina) vernisáž výstavy Rodná Vysočina na fotografiích Bohumila Vavrouška Slavětínského – Cesta do Slavětína v kresbách Adolfa Kašpara.

V. kongres světové literárněvědné bohemistiky, jehož pětidenní jednání skončilo 4. července 2015, přijal následující memorandum.

V rámci edice Literatura ke stažení nyní volně nabízíme výstavu „Tyto sem kniežky napsal…“ Putování díla Jana Husa z 15. do 21. století. Výstava obsahuje 12 panelů, jež seznamují s Husovým literárním dílem a vnímáním jeho odkazu od 15. do 21. století.

V sekci "O ústavu" těchto webových stránek je Vám k dispozici elektronická verze Výroční zprávy o činnosti a hospodaření za rok 2014.

Ústav pro českou literaturu AV ČR vydal pod názvem Cesty za smyslem literárního díla II soubor literárněvědných studií Milana Jankoviče z posledních patnáctil let. Svazek redakčně připravila Daniela Hodrová.

Slovník české literatury po roce 1945 Bibliografické databáze Retrospektivní bibliografie české literatury 1775-1945 České literární osobnosti Databáze literárních cen banner bp Thesaurus českých meter 1795–1825  Česká elektronická knihovna Digitalizovaný archiv časopisů Edice E Literatura ke stažení Česká literatura: Časopis pro literární vědu Elektronický katalog knihovny Literárněvědné fórum: přednáškový cyklus Studentská literárněvědná konference  bohemistika Slovník českých nakladatelství 1849-1949 dapl-banner tym2 cvi2 dcm2 euf2 fre2 gun2