Previous Next
Česká literatura přes železnou oponu KAREL KOMÁREK Teprve z ediční zprávy na s. 470 a stručně ještě z textu na obálce se čtenář dozví, co kniha obsahuje (titul...
První příspěvek k široce pojatému zkoumání knižního trhu DALIBOR TUREČEK Z produkce Oddělení pro výzkum literární kultury ÚČL AV ČR vzešel po monumentálních dějinách cenzury v...
Minulost a současnost samizdatu VALENTINA PARISI (přeložila Lucie Johnová) Nedávno vydaná antologie Samizdat Past & Present, kterou edičně připravil...
Podrobnosti o spojení hromadnou dopravou najdete na www.dpp.cz, vč. map jednotlivých zastávek. Dopravní informace budou na této stránce aktualizovány týden před kongresem.

 

hotel: Celetná

      hotel rektorátu UK, Celetná 14, 110 00 Praha 1

Tel: +420 224491256 (recepce)

recepce nonstop; snídaně v ceně

přímý odkaz na mapu

 

spojení:

Hlavní nádraží:

Cca 15 min. pěšky: Jeruzalémskou ulicí, poté Senovážnou k Prašné bráně a odtud Celetnou ulicí.

Nádraží Holešovice:

Tramvají č. 14 (směr Sídliště Barrandov) do stanice Náměstí Republiky, zde směrem k Prašné bráně a poté pěšky Celetnou ulicí. Cca 15 min.

Florenc:

Tramvají č. 8 (směr Podbaba) dvě zastávky do stanice Náměstí Republiky, zde směrem k Prašné bráně a poté pěšky Celetnou ulicí. Cca 10 min.

Letiště Ruzyně:

Autobusem č. 119 a 254 do zastávky Dejvická, přestup na metro „A“ do stanice Můstek. Výstup směr Můstek, odtud pěšky ulicí Na Můstku, doprava Rytířskou, doleva Železnou a doprava Kamzíkovou do Celetné ulice. Cca 35 min.

 

Do ÚČL (prezentace v pondělí):

Cca 10 min. pěšky Celetnou ulicí k Prašné bráně a dále Hybernskou k Masarykovu nádraží, zde doleva ulicí Havlíčkovou a poté první ulicí doprava, tj. Na Florenci. Ústav se nachází téměř začátku, mezi kavárnou a knihkupectvím.

Na Národní třídu, prezidium AV (místo jednání):

Cca 15 min. pěšky: z Celetné směrem k Prašné bráně, doprava Rytířskou ulicí, na Uhelném trhu doleva Perlovou a poté doprava po Národní třídě k Národnímu divadlu – vchod do budovy Akademie věd je přímo proti ND.

hotelová kolej: Komenského

      Parléřova 6, 160 00 Praha 6

Tel: +420 220516812 (ústředna), +420 220516816 (recepce); Fax: +420 220516815

přímý odkaz na mapu

snídaně (formou švédských stolů) je pro ubytované rezervována, není zahrnuta v ceně ubytování

 

spojení:

Hlavní nádraží:

Z budovy nádraží směrem doprava parkem k zastávce tramvají, cca 2 min. Tramvají č. 5 (směr Výstaviště) do stanice Náměstí Republiky, přestup na tramvaj č. 8 (směr Vypich) do stanice Pohořelec. Poté doprava ulicí Parléřovou, 3 min. chůze od zastávky. Cca 25 min.

Nádraží Holešovice:

Tramvají č. 12 či 20 (směr Sídliště Barrandov) do zastávky Malostranská, přestup na tramvaj č. 22 (směr Bílá Hora) do stanice Pohořelec. Poté doprava ulicí Parléřovou, 3 min. chůze od zastávky. Cca 25 min.

Florenc:

Tramvají č. 8 (směr Vypich) do stanice Pohořelec. Poté doprava ulicí Parléřovou, 3 min. chůze od zastávky. Cca 20 min.

Letiště Ruzyně: 

Autobusem č.119 do zastávky Dejvická, přestup na autobus č. 108, 180 (směr Ciolkovského) do stanice Hládkov. Poté pěšky rovně k Parléřově ulici, 3 min. chůze od zastávky. Cca 35 min.

Do ÚČL (prezentace v pondělí):

Z Pohořelce tramvají 22 (směr Nádraží Hostivař) do stanice Národní třída, přestup na metro linie B (žlutá), do stanice Náměstí Republiky (směr Černý Most). Výstup směr Masarykovo nádraží, směrovky Divadlo Archa. Cca 30 min.

Na Národní třídu, prezidium AV (místo jednání):

Z Pohořelce tramvají 22 (směr Nádraží Hostivař) do stanice Národní divadlo. Několik kroků zpět po směru, kterým jste přijeli, je proti Národnímu divadlu vchod do budovy Akademie věd. Cca 20 min.

vysokoškolské koleje: Kajetánka

      Radimova 12, 160 00 Praha 6

Tel: +420 233095111 (ústředna); +420 233095103

přímý odkaz na mapu

spojení:

Hlavní nádraží / Florenc:

Metrem C do stanice Muzeum, přestup na trasu A do stanice Dejvická. Poté autobusem 174 nebo 108 (směr Ciolkovského) do zastávky Kajetánka. Kolej se nachází v těsném sousedství zastávky. Cca 35 min.

Nádraží Holešovice:

  1. Metrem C do stanice Vltavská (směr Háje), přestup na tramvaj č. 1 do stanice Vozovna Střešovice (směr Petřiny). Poté autobusem 174 nebo 108 (směr Ciolkovského) do zastávky Kajetánka. Kolej se nachází v těsném sousedství zastávky. Cca 35 min.
  2. Metrem C do stanice Muzeum (směr Háje), přestup na trasu A do stanice Dejvická, poté autobusem – viz výše; cca 40 min.

Letiště Ruzyně:

  1. Autobusem č.119 do stanice Divoká Šárka, tam přestup na bus 108 (směr Dejvická) do zastávky Kajetánka. Kolej se nachází v těsném sousedství zastávky. Cca 35 min.
  2. Autobusem č.179 do stanice Vypich, tam přestup na bus 174 (přes křižovatku, směr Dejvická) do zastávky Kajetánka. Kolej se nachází v sousedství zastávky. Cca 40 min. 

Do ÚČL (prezentace v pondělí):

Z Kajetánky autobusem 108 (směr Dejvická) do stanice Malovanka, přestup na tramvaj č. 8 (směr Starý Hloubětín) do stanice Náměstí Republiky. Po výstupu pokračujte pěšky ve směru jízdy tramvaje, odbočte první doprava a poté první doleva. Ústav se nachází téměř začátku ulice po levé straně, mezi kavárnou a knihkupectvím. Cca 35 min.

Na Národní třídu, prezidium AV (místo jednání):

Z Kajetánky autobusy 180, 174 či 108 (směr Dejvická) dvě zastávky do stanice Malovanka, přestup na tramvaj 22 (směr Nádraží Hostivař) do stanice Národní divadlo. Několik kroků zpět po směru, kterým jste přijeli, je proti Národnímu divadlu vchod do budovy AV. Cca 30 min.