Literární Vysočina

Oceňují se dosud nepublikované práce v kategoriích próza a poezie. Výsledky jsou vyhlašovány na festivalu Literární Vysočina v Chotěboři. Čestná uznání od r.2008 neuvádíme.
Ročníky: 1.(2003)-16.(2018)

Literární Vysočina. Tři ročníky hledání autorů. Chotěboř, 2005
Dokořán 35/2005,Knižní novinky 15-16/2009
Literární Vysočina

Laureáti

2003

2004

poezie, 1. místo
Jakub Malý

poezie, 2. místo
Zdeněk Jirásek 1958-

poezie, 3. místo
Vlastimil Linhart Hála

poezie, čestné uznání
Milan Ciler 1971-

poezie, čestné uznání
Miloš Vihan

poezie, čestné uznání
Martina Jurošková

próza, 1. místo
Irena Václavíková 1978-

próza, 2. místo
Luboš Pavel 1970-

próza, 3. místo
Nikola Šubrtová 1984-

próza, čestné uznání
Magdaléna Rysová 1988-

próza, čestné uznání
Lubomír Mikisek 1950-

próza, čestné uznání
Ondřej Zajac 1982-

2005

poezie, 1. místo
Miloš Vihan

poezie, 2. místo
Magdaléna Rysová 1988-

poezie, 3. místo
Jiří Karban 1967-

poezie, čestné uznání
Jakub Čermák 1986-

poezie, čestné uznání
Irena Velichová 1987-

poezie, čestné uznání
Jakub Malý

poezie, čestné uznání
Petr Kučera

poezie, čestné uznání
Jiří Hort

poezie, čestné uznání
Václava Eiblová 1964-

próza, 1. místo
Soňa Harasimová

próza, 2. místo
Michal Čagánek 1978-

próza, 3. místo
Lubomír Mikisek 1950-

próza, čestné uznání
Klára Váňová 1977-

próza, čestné uznání
Magdaléna Rysová 1988-

próza, čestné uznání
Václav Franc 1961-

próza, čestné uznání
Jan Řehounek 1950-

próza, čestné uznání
Milan Sýkora

próza, čestné uznání
Jaroslava Justová

próza, zvláštní cena
Libor Michalec 1969-

2006

poezie, 1. místo
Taťána Kuxová

poezie, 2. místo
Jakub P. Malý

poezie, 3. místo
Alexandr Králík

poezie, čestné uznání pro mladší autory
Milena Písačková 1980-

poezie, čestné uznání pro mladší autory
Irena Velichová 1987-

poezie, čestné uznání
Jiří Karban 1967-

poezie, čestné uznání
Radka M. Poslušná

poezie, čestné uznání
Jiří Mazurek

poezie, čestné uznání
Miroslav Kynčl

poezie, čestné uznání
Petr Zemek

poezie, čestné uznání
Ondřej Hník 1977-

poezie, čestné uznání pro mladší autory
Karolína Košařová

poezie, čestné uznání
Břetislav Ditrych 1942-

próza, 1. místo
Soňa Harasimová

próza, 2. místo
Václav Franc 1961-

próza, 3. místo
Lubomír Mikisek 1950-

próza, 3. místo
Karla Krátká

próza, čestné uznání
Richard Sobotka 1935-

próza, čestné uznání pro mladší autory
Tereza Hejdová 1987-

próza, čestné uznání
Michal Čagánek 1978-

próza, čestné uznání pro mladší autory
Magdaléna Rysová 1988-

próza, čestné uznání
Marie Hovorková

próza, čestné uznání
Petr Kučera

próza, čestné uznání
Jiří Hort

próza, čestné uznání
Jan Řehounek 1950-

próza, čestné uznání pro mladší autory
Milan Sýkora

próza, čestné uznání
Jiří Č. Ulrich 1936-

próza, čestné uznání pro mladší autory
Hana Šustková 1990-

próza, čestné uznání pro mladší autory
Radka M. Poslušná

próza, čestné uznání
Markéta Agnes Hrubínová

próza, čestné uznání
Milan Čechura 1949-

próza, čestné uznání
Jiří Mazurek

próza, čestné uznání
Josef Prokeš

próza, čestné uznání
Lenka Hejdová

próza, čestné uznání pro mladší autory
Kateřina Adamcová

próza, čestné uznání pro mladší autory
Paola Pezzellová

2007

poezie, 1. místo
Pavol Garan 1978-

poezie, 2. místo
Maroš Andrejčík

poezie, 3. místo
Inka Hanušová

poezie, čestné uznání
Ondřej Hník 1977-

poezie, čestné uznání
Magdalena Pokorná

poezie, čestné uznání
Jarmila Moosová

próza, 1. místo
František Kostlán

próza, 2. místo
Mathej Thomka

próza, 3. místo
Ján Pochanič

próza, čestné uznání
Michal Čagánek 1978-

próza, čestné uznání
Lýdie Junková

próza, čestné uznání
Jano Cíger

2008

poezie, 1. místo
Petr Kukal 1970-

próza, 1. místo
Jana Jirásková

2009

poezie, 1. místo
Pavol Garan 1978-

poezie, 2. místo
Taťána Nováková

poezie, 3. místo
Helena Niklausová

próza, 1. místo
Václav Franc 1961-

próza, 2. místo
Ota Smrček

próza, 3. místo
Jana Jirásková

2010

poezie, 1. místo
Richard Vysloužil

poezie, 2. místo
Taťána Nováková

poezie, 3. místo
Martin Kubek 1986-

próza, 1. místo
Marek Kožušník

próza, 2. místo
Václav Franc 1961-

próza, 3. místo
Antonín Šlechta

2011

poezie, 1. místo
Hana Voláková

poezie, 2. místo
Viktor Juliš

poezie, 3. místo
Pavlína Vítková

próza, 1. místo
Hana Prokšová 1986-

próza, 2. místo
Petra Štarková

próza, 3. místo
Ondřej Hník 1977-

2012

poezie, 1. místo
Jarmila Hannah Čermáková 1945-

poezie, 2. místo
Pavel Milička

poezie, 3. místo
Vladimír Cetkovský

próza, 1. místo
Blanka Obršlíková

próza, 2. místo
Jiří Němec

próza, 3. místo
František Formánek

2013

poezie, 1. místo
Vendula Vartová 1974-

poezie, 2. místo
Markéta Vlková

poezie, 3. místo
Vladimír Cetkovský

próza, 1. místo
Petr Doležal

próza, 2. místo
Martin Koreček 1979-

próza, 3. místo
Kateřina Rathouská

2014

poezie, 1. místo
David Hořínek

poezie, 2. místo
Vladimír Cetkovský

poezie, 3. místo
Martin Voráč

próza, 1. místo
Ondřej Hník 1977-

próza, 2. místo
Jan Váňa

próza, 3. místo
Jana Trhlíková

2015

poezie, 1. místo
Miroslava Kubešová

poezie, 2. místo
František Zeman

poezie, 3. místo
Eva Koubová

próza, 1. místo
Alexandra Bláhová

próza, 2. místo
Petr Bergl

próza, 3. místo
Jana Trhlíková

2016

poezie, 1. místo
Klára Soukupová 1987-

poezie, 2. místo
Vítězslav Kaprál

poezie, 3. místo
Jarmila Hannah Čermáková 1945-

poezie, 3. místo
Štěpánka Podlešáková

próza, 1. místo
Veronika Šubrtová

próza, 2. místo
Evelína Koubová

próza, 3. místo
Štěpán Vranešic

próza, 3. místo
Petr Bergl

2017

poezie, 1. místo
Jaroslav Irovský 1985-

poezie, 2. místo
Martin Voráč

poezie, 3. místo
Anna Gažiová

próza, 1. místo
Matěj Soukup

próza, 2. místo
Jana Trhlíková

próza, 3. místo
Tereza Dobšovičová

2018

poezie, 1. místo
Zdeněk Škrabánek

poezie, 2. místo
Darja Dočekalová

poezie, 3. místo
Krzysztof Rejmer

próza, 1. místo
Anna Hrbáčková

próza, 2. místo
Krzysztof Rejmer

próza, 3. místo
Petr Balada