Ortenova Kutná Hora

V rámci festivalu Ortenova KH je vypsána anonymní soutěž v oboru poezie pro autory mladší 22 let, kteří dosud nevydali sbírku básní. Z vítězných básní je každoročně sestavován sborník Názvuky. První cena byla udělena jen v letech 2003,2004,2007,2016. Od r.2001 jsou některým oceněným účastníkům vydávány sbírky v edici Knižnice OKH - První knížky. Čestná uznání nejsou od r.2008 v tomto soupisu uváděna.
Ročníky: 1.(1994)-24.(2017)

Názvuky: 1994,...2016 (Verše z autorské soutěže OKH). Sborník Ortenova Kutná Hora
Festival OKH
Ortenova Kutná Hora

Laureáti

1994

2. místo
Zuzana Ježková 1976-

2. místo
Michal Novák 1975-

2. místo
Pavla Březinová 1972-

3. místo
Vítězslav Husa 1974-

3. místo
Marcela Oplatková 1976-

3. místo
Jiří Kučera 1973-

čestné uznání
Jakub Dajč 1973-

čestné uznání
Jaroslav David 1975-

čestné uznání
Lucie Filipská 1976-

čestné uznání
Simona Jirásková 1972-

čestné uznání
Dita Kloudová 1972-

čestné uznání
Erik Lukavský 1975-

čestné uznání
Pavlína Nýdlová 1975-

čestné uznání
Alena Perepelicová 1972-

čestné uznání
Silvie Bendová 1973-

čestné uznání
Irena Szábová 1972-

1995

2. místo
Lucie Filipská 1976-

2. místo
Tomáš Navrátil 1977-

3. místo
Radek Bittner 1973-

3. místo
Ondřej Novák 1976-

3. místo
Monika Šabartová 1973-

čestné uznání
Petr Zavadil 1975-

čestné uznání
Beata Reimannová 1975-

čestné uznání
Jiří Kučera 1973-

čestné uznání
Silvie Bendová 1973-

čestné uznání
Lucie Baloštíková 1976-

čestné uznání
Hana Kubáčková 1975-

čestné uznání
Blanka Zahajská 1977-

1996

2. místo
Iveta Coufalová 1976-

3. místo
Milan Skamene 1977-

čestné uznání
Alena Kalinová 1980-

čestné uznání
Jan Kyselý 1974-

1997

2. místo
Martin Šimek 1975-

2. místo
Vojtěch Untermüller 1978-

3. místo
Filip Rosenbaum 1981-

3. místo
Zuzana Vajnerová 1977-

čestné uznání
Jitka Srbová 1976-

čestné uznání
Tereza Ješátková 1979-

čestné uznání
Lucie Balaštíková 1976-

čestné uznání
Michal Bystrov 1979-

čestné uznání
Anna Klofáčová 1979-

čestné uznání
Radka Bzonková 1977-

čestné uznání
Michal Bednář 1976-

čestné uznání
Tomáš Lotocki 1977-

čestné uznání
Eva Pelánová 1978-

čestné uznání
Veronika Křenková 1978-

1998

2. místo
Zuzana Vajnerová 1977-

2. místo
Petr Eisner 1976-

3. místo
Jana Vondroušová 1977-

3. místo
Tereza Riedlbauchová 1977-

čestné uznání
Karel Piorecký 1978-

čestné uznání
Daniel Soukup 1976-

čestné uznání
Viki Shock 1975-

čestné uznání
Jitka Srbová 1976-

čestné uznání
Iveta Coufalová 1976-

čestné uznání
Filip Rosenbaum 1981-

čestné uznání
Anna Klofáčová 1979-

čestné uznání
Petra Lančová 1975-

čestné uznání
V. Jan 1977-

1999

2. místo
Jan Petružela 1978-

2. místo
Jana Ječmínková 1977-

3. místo
Marie Šťastná 1981-

3. místo
Michal Bystrov 1979-

3. místo
Kateřina Rysová 1984-

čestné uznání
Zuzana Vajnerová 1977-

čestné uznání
David Vyhnanovský 1978-

čestné uznání
Zuzana Musálková 1980-

čestné uznání
Jindřich Veselý 1978-

čestné uznání
Ivan Řeka 1979-

čestné uznání
Zdeněk Kubík 1977-

2000

2. místo
Ondřej Lipár 1981-

2. místo
Kristina Hejdová 1978-

3. místo
Jan Petružela 1978-

3. místo
Teodora Žurková 1980-

čestné uznání
Marie Šťastná 1981-

čestné uznání
Kateřina Rysová 1984-

čestné uznání
Štefan Švec 1978-

čestné uznání
Magda Wdowyczynová 1981-

čestné uznání
Libuše Váchalová 1978-

čestné uznání
Petra Hokszová 1979-

čestné uznání
Lucie Krupičková 1980-

čestné uznání
Jan Dědič 1981-

čestné uznání
Ondřej Sýkora 1980-

2001

2. místo
Marie Šťastná 1981-

2. místo
Tereza Jandová 1979-

3. místo
Ivana Svobodová 1983-

3. místo
Petr Klíma 1981-

čestné uznání
Lucie Krupičková 1980-

čestné uznání
Ondřej Sýkora 1980-

čestné uznání
Aleš Glac 1981-

čestné uznání
Jana Vopatová 1979-

čestné uznání
Milena Písačková 1980-

čestné uznání
Lukáš Neubert 1982-

čestné uznání
Jakub Šlouf 1982-

2002

3. místo
Teodora Žurková 1980-

3. místo
Zdeňka Tlustá 1982-

čestné uznání
Marie Šťastná 1981-

čestné uznání
Lucie Krupičková 1980-

čestné uznání
Anna Ciprová 1982-

čestné uznání
Magdalena Bodláková 1981-

čestné uznání
Marek Sivák 1983-

2003

1. místo
Marie Šťastná 1981-

2. místo
Anna Ciprová 1982-

3. místo
Markéta Cudlínová 1983-

čestné uznání
Zuzana Fílová 1985-

čestné uznání
Kateřina Rysová 1984-

čestné uznání
Ivana Svobodová 1983-

čestné uznání
Aleš Glac 1981-

čestné uznání
Marie Ďulíková 1981-

čestné uznání
Marcela Chmarová 1986-

2004

1. místo
Mikuláš Bryan 1982-

2. místo
Jan Počepický 1983-

3. místo
Markéta Cudlínová 1983-

čestné uznání
Kateřina Rysová 1984-

čestné uznání
Anna Ciprová 1982-

čestné uznání
Jakub Hojer 1983-

čestné uznání
Alena Oswaldová 1982-

čestné uznání
Jakub Čermák 1986-

čestné uznání
Stanislava Pecková 1985-

čestné uznání
Veronika Váňová 1982-

čestné uznání
Vojtěch Vomáčka 1984-

čestné uznání
Eva Homolková 1986-

zvláštní uznání
Tereza Hejdová 1987-

zvláštní uznání
Kristýna Flutková 1993-

2005

2. místo
Jiří Brož 1983-

2. místo
Gabriela Janská 1985-

2. místo
Jonáš Zbořil 1988-

3. místo
Jan Těsnohlídek 1987-

3. místo
Ingrid Meer 1984-

čestné uznání
Ivana Svobodová 1983-

čestné uznání
Jakub Čermák 1986-

čestné uznání
Tereza Hejdová 1987-

čestné uznání
Olga Ferjenčíková 1985-

čestné uznání
Jonáš Hájek 1984-

čestné uznání
Alena Šlingerová 1986-

čestné uznání
Petr Koubek 1986-

čestné uznání
Gabriela Nedbálková 1988-

zvláštní uznání
Simona Lacinová 1992-

2006

2. místo
Lucie Hyblerová 1988-

3. místo
Jan Těsnohlídek 1987-

3. místo
Jonáš Hájek 1984-

čestné uznání
Magdaléna Rysová 1988-

čestné uznání
Olga Ferjenčíková 1985-

čestné uznání
Adam Hobzik 1985-

čestné uznání
Rudolf Kristian 1987-

čestné uznání
Soňa Morgenthalová 1988-

čestné uznání
Natálie Raclavská 1988-

čestné uznání
Klára Suchanková 1987-

čestné uznání
Alena Šlingerová 1986-

čestné uznání
Veronika Zýková 1984-

2007

1. místo
Lucie Hyblerová 1988-

2. místo
Jan Těsnohlídek 1987-

2. místo
Sára Vybíralová 1986-

3. místo
Adam Hobzik 1985-

3. místo
Michaela Keroušová 1987-

3. místo
Markéta Laryšová

čestné uznání
Olga Ferjenčíková 1985-

čestné uznání
Martina Kavková

čestné uznání
Václav Peloušek

čestné uznání
Kristýna Sedláková 1988-

čestné uznání
Michaela Svobodová 1987-

čestné uznání
Zuzana Vantuchová

2008

2. místo
Sára Vybíralová 1986-

3. místo
Michaela Svobodová 1987-

3. místo
Markéta Lengálová 1989-

2009

2. místo
Barbora Štanclová 1987-

2. místo
Dagmar Pokorná 1991-

3. místo
Kristýna Sedláková 1988-

3. místo
Michaela Schwarzová 1988-

3. místo
Aneta Čamová 1991-

2010

3. místo
Kristýna Sedláková 1988-

3. místo
Dagmar Pokorná 1991-

2011

2. místo
Dana Faltusová 1994-

2. místo
Kateřina Flašarová 1989-

3. místo
Ondřej Sychra 1993-

2012

2. místo
Dagmar Pokorná 1991-

2. místo
Marek Skotnica 1990-

3. místo
Alžběta Luňáčková 1995-

3. místo
Václav Vejvoda 1993-

2013

2. místo
Aneta Čamová 1991-

2. místo
Alžběta Luňáčková 1995-

3. místo
Jakub Bičan 1991-

3. místo
David Kořínek 1993-

3. místo
Karel Matějček 1991-

2014

2015

2. místo
Anna Prstková 1994-

3. místo
Jan Punda 1993-

3. místo
Jakub Liška 1994-

2016

1. místo
Anna Prstková 1994-

2. místo
Jakub Liška 1994-

3. místo
Marie Strnadová 1995-

2017

2. místo
Kateřina Ocisková 1996-

2. místo
Klára Krásenská 1995-

3. místo
Jakub Caha 1996-

3. místo
Tomáš Vobořil 1996-

2018

2. místo
Pavlína Borská

3. místo
Jakub Cepník

3. místo
Klára Černá

2019

2. místo
Radka Grohová

2. místo,
Jan Mužík

3. místo
Berenika Konečná

3. místo
Lucie Vostrá

3. místo
Jakub Racek

Porotci

1994

1995

1996

1997

1998

1999

2000

2001

2002

2003

2004

2005

2006

2007

2008

2009

2010

2011

2012

2013

2014

2015

2016